Talaba yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirishda tadbirkorlik oʻyinlarining roli
Talabalarni fanga qiziqishlarini oshirish, uni oʻzlashtirishlariga koʻmaklashish, ta’lim jarayoniga kreativlik ruhini olib kirish maqsadida tadbirkorlik oʻyinlarini ishlab chiqish va uni ta’limga joriy etish muhim pedagogik tehnologiyalardan biri hisoblanadi. Shu munosabat bilan, maqolada qisqacha uchbu metod haqida misollar keltirildi va amalda talabalar bilan tadbirkorlik oʻyinlarini tashkil etilib, xulosa va takliflar ishlab chiqildi.
“Oʻzbekiston — 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi toʻg‘risidagi Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni, 21.02.2024 yildagi PF-37-son
Sh.Dj.Ergashxodjayeva, M.S.Qosimova va M.A.Yusupov “Marketing”- Darslik. Toshkent. Iqtisodiyot-2018 yil.
www.lex.uz.
Karimova, M., & Xakimov, S. (2024). Talaba yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirishda tadbirkorlik oʻyinlarining roli. MMIT Proceedings, 80–82. https://doi.org/10.61587/mmit.tiue.uz.v1i1.119